لیزر موهای زائد

Laser

روند رویش موهای زائد بدن یک روند فیزیولوژیک بوده و هیچ دستگاه و فرآیندی نمی‌تواند از این پروسه جلوگیری کند . با افزایش سن و تضعیف فولیکول ها ، این روند به آرامی متوقف می‌شود . بنابراین نباید این تصور را داشته باشیم که با انجام دادن لیزر موهای زائد دیگر شاهد رشد مجدد آنها نخواهیم بود و لذا برای گرفتن نتایج موثر در این امر به علم و تجربه و مهارت کافی نیاز داریم.
موهای زائد بدن ما ۳ فاز خواب ، ریزش و رویش را به صورت یک سیکل مداوم پشت سر می‌گذارند. در حقیقت دستگاه های لیزر تاثیر اصلی خود را در فاز خواب موها می‌گذارند یعنی باعث می شوند که این فاز از نظر زمانی طولانی تر شده و موها دیرتر در بیایند و مدت زمان بیشتری در حالت غیر فعال باقی بمانند. البته با قدرت انرژی ای که دارند به مرور زمان باعث تضعیف و حتی تخریب فولیکول ها نیز می شوند. بنابراین نکته ی مهم این است که یک استرس مداوم در طول مدت زمان و فواصل زمانی مشخص به این فولیکول ها وارد شده و باعث تضعیف آن ها شود . این موضوع بیانگر این امر است که با اتمام جلسات لیزر، جلسات یادآور با فاصله های زمانی طولانی تر حتما باید تکرار شود که باعث شود فولیکول ها همچنان تحت تاثیر انرژی لیزر قرار بگیرند .

ابتدایی ترین و قدیمی ترین نوع دستگاه های لیزر حذف موهای زائد ، دستگاه های IPL ( Intense Pulse Light ) هستند که این دستگاه ها در حقیقت لیزر واقعی نیستند بلکه شامل دسته ای از پرتوهای نورهای تقویت شده هستند که از طریق لامپ های گزنون بکار رفته در بخش هندپیس دستگاه ، انرژی گرمایی را ساطع می‌کنند. با گذشت زمان دستگاه های IPL از نظر سرعت ، قدرت و افزایش سیستم خنک کنندگی پیشرفته تر شدند و دستگاه های SHR ( Super Hair Removal ) به وجود آمدند . لیزرهای دایود و الکس نسل پیشرفته ی دستگاه های لیزر موهای زائد می‌باشند که در واقع لیزر واقعی هستند که با قدرت نفوذ و طول موج بالاتر جایگاه بسیار خوبی را در عرصه‌ی لیزر موهای زائد پیدا کردند.

کلینیک زیبایی رویال رشت با داشتن دو دستگاه لیزر در بخش حذف موهای زائد در خدمت شما مراجعه کنندگان عزیز می‌باشد .
دستگاه لیزر دایود بلومون ( blue moon ) ساخت کشور ایتالیا یکی از پرقدرت ترین دستگاه های لیزر دایود با طول موج و قدرت نفوذ بسیار بالا می باشد . مزیت این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های لیزر دایود ، دارا بودن بخش اسکنری دستگاه است. در این دستگاه یک پروب تعبیه شده که قبل از انجام لیزر ، روی پوست شما قرار گرفته و آن را آنالیز می‌کند و میزان انرژی لازم برای شات زدن و سایر موارد را بصورت خودکار در اختیار اپراتور قرار می‌دهد . با این فرآیند شانس ایجاد عوارض و مخصوصا سوختگی به حداقل خواهد رسید .

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلای ۲۰۱۸ ، دستگاه لیزر دیگر ماست که بهترین ، موثرترین ، پرسابقه ترین و سریعترین دستگاه لیزر الکساندرایت از کمپانی کندلای آمریکا برای حذف موهای زائد است. این دستگاه دارای معتبرترین مجوز دنیا از وزارت غذا و داروی آمریکا است. همچنین این دستگاه دارای دو فن آوری روز از جهت سیستم خنک کننده می‌باشد، تکنولوژی اسپری گاز خنک کننده ( DCD ) همزمان با لیزر و تکنولوژی کولینگ زیمر یعنی دمیدن باد ممتد سرد تا ۳۰- درجه .
این دستگاه بیش از هر دستگاه دیگری در کلینیک های معروف امریکا به کار می رود زیرا از نظر میزان تاثیر ، سرعت ، کم عارضه بودن و کم درد بودن بی رقیب است .

لیزر موهای زائد امری کاملا تخصصی می‌باشد و سیر انجام آن نیازمند حوصله و آگاهی از مراحل آن است.

خواهشمندیم به نکات زیر توجه فرمایید:

  • روش کار و زمان بازدهی لیزر موهای زائد در اشخاص مختلف با توجه به متفاوت بودن نوع (تایپ) پوست و مو متفاوت است. بنابراین عدم تشابه برنامه زمانی و نوع کار برای شما با اشخاص دیگر طبیعی می‌باشد.
  • نواحی لیزر را ۲۴ ساعت قبل از انجام لیزر، به وسیله تیغ، اصلاح (shave) نمایید. عدم رعایت این نکته می‌تواند روند لایزر را مختل نماید.
  • در طول مدت لیزر برای shave کردن فقط از تیغ و یا کرم موبر استفاده نمایید.
  • استفاده از هر روشی به غیر از این، حتی برای یکبار، امکان اختلال در روند لیزر را ایجاد می‌کند.
  • به طور طبیعی هرچندماه یکبار موهای لیزر شده به فاز برگشت(رشد) بر می‌گردند، بنابراین مشاهده روش موها در فاز برگشت نگران کننده نیست و جزء روند طبیعی لیزر می‌باشد.
  • جهت مصرف قرص رواکوتان در طول مدت لیزر حتما با پزشک مشورت نمایید.

سوالات خود را از ما بپرسید.

سوال یا نظر خود را بپرسید