27
اسفند

لیزر موهای زائد سرطان‌زاست؟

برای بسیاری از افراد از بین بردن موهای زائد بدن کاری بس دشوار است. رویش مجدد موهای زائد پس از اصلاح بسیار آزاردهنده بوده و اکثریت به دنبال راهکاری برای از بین بردن دائمی آن هستند.

روش‌های متفاوتی برای از میان برداشتن موهای زائد بدن وجود دارد، از جمله اپیلاسیون، تیغ، وکس و … اما هیچکدام از این روش‌ها موهای زائد بدن را برای همیشه از بین نخواهند برد. یکی دیگر از روش‌های پیشنهادی در این زمینه استفاده از دستگاه‌های لیزر، توسط مراکز تخصصی است.

کلینیک زیبایی رویال رشت با استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین دستگاه‌های لیزر بهترین خدمات درمانی در این زمینه به شما ارائه می‌دهد. آنچه در این مقاله بدان می‌پردازیم آن است که شایعاتی مبنی بر سرطان زا بودن لیزر موهای زائد بدن حقیقت دارد یا خیر ؟
دستگاه‌های لیزر جادو نمی‌کنند بلکه بر روی مو و پوست شما اثر می‌گذارند. تاثیرگذاری دستگاه‌های لیزر بر روی فولیکول‌های مو بوده و آن‌ها را از ریشه نابود و از رشد مجدد آن‌ها حتی‌الامکان جلوگیری ‌می‌کند. اما سوالات زیادی مبنی بر سرطان‌زا بودن یا نبودن لیزر برای مردم پیش می‌آید. در پاسخ به این سوال باید بگوییم تاکنون هیچ مدرک علمی در رابطه با سرطان‌زا بودن لیزر موهای زائد بدن به دست نیامده است.
لیزر دارای اشعه‌های ایکس و گاما بوده که هردو اشعه جزو اشعه‌های خطرناک و یون‌ساز هستند. اگر اشعه‌های یون‌ساز از بدن عبور کنند قادر به آسیب رساندن DNA هستند و باعث بروز سرطان می‌شوند. اما باید بگوییم که قدرت نفوذ اشعه‌ دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدن سطحی بوده و تنها به فولیکول و ریشه مو نفوذ می‌کند و آسیبی برای بدن نخواهد داشت. قدرت نفوذ لیزر 0/5 الی 1 سانتی‌متر است و به نواحی عمیق مانند تخمدان، غدد لنفاوی و … نفوذ نکرده و به آن‌ها آسیبی نمی‌رساند.
همچنین دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدن باعث نازایی نخواهند شد و استفاده از آن هیچ منعی برای خانم‌های باردار نداشته اما به علت دردی که هنگام استفاده از لیزر احساس می‌شود، انجام آن در دوران بارداری توصیه نخواهد شد. پس از انجام لیزر ممکن است ناحیه موردنظر دچار تورم، قرمزی و یا تغییر رنگ شود.

بلافاصله پس از لیزر ناحیه مورد نظر را حتما خنک نمایید تا از بروز علائم گفته شده جلوگیری شود. اگر می‌خواهید نتیجه‌ای مداوم و پایدار به دست آورید جلسات لیزر خود را بدون وقفه و به طور منظم ادامه دهید.